چین خریدار زغال سنگ ارزان روسی

 چین در ماه مارس واردات زغال سنگ فولادسازی از روسیه را، با تخفیف بالا، بیش از دو برابر کرد زیرا سایر کشورها به دلیل جنگ در اوکراین خرید از روسیه را ممنوع کردند.


بر اساس داده های گمرک چین، واردات زغال سنگ کک از روسیه در ماه مارس به 1.4 میلیون تن افزایش یافت، در حالی که این رقم در ماه مشابه سال گذشته 550000 تن و در فوریه 1.1 میلیون تن بود. واردات زغال سنگ حرارتی که برای تولید برق مورد استفاده قرار می گیرد، با بهتر شدن هوا و افزایش تولید داخلی چین کاهش یافت.


به گزارش فولاد ایران، چین از تخفیف های شدید برای زغال سنگ روسیه استفاده می کند، زیرا خریداران دیگر مانند ژاپن و اتحادیه اروپا واردات این سوخت را ممنوع می کنند. در حالی که قیمت‌های زغال‌سنگ روسیه در سال گذشته نسبتاً افزایش یافته است، اما همچنان بسیار پایین‌تر از سایر تامین‌کنندگان، مانند اندونزی و مغولستان است.


در حالی که چین در حال حرکت به سمت افزایش شدید تولید زغال سنگ داخلی است، زغال سنگ تولید داخلی این کشور کیفیت پایینی دارد و برای کارخانه های فولاد نامناسب است. این بدان معناست که فولادسازان هنوز برای زغال سنگ کک به تامین کنندگان خارج از کشور وابسته هستند.


بزرگترین اقتصاد آسیا نشان داده است که علیرغم فشارهای بین المللی بر سر حمایت از ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، علاقه مند به خرید انرژی بیشتر از روسیه است.
در همین حال، واردات نفت خام چین از روسیه در ماه مارس نسبت به سال گذشته 14 درصد کاهش یافت و به 6.39 میلیون تن رسید.


سایر داده های انرژی ماه مارس که در روز چهارشنبه منتشر شد نشان داد:


• واردات زغال سنگ، از جمله زغال سنگ حرارتی و زغال سنگ کک، از روسیه با 30 درصد کاهش در سال به 3.1 میلیون تن در ماه مارس رسید.
• واردات LNG از روسیه با 0.5 درصد افزایش در سال به 321000 تن در ماه مارس رسید.
• واردات مس تصفیه شده به 9914 تن کاهش یافت که کمترین میزان از فوریه 2018 است.
• واردات نیکل تصفیه شده 3382 تن بود که نسبت به فوریه افزایش داشت، اما در مقایسه با ماه های اخیر هنوز نسبتاً پایین است.
• واردات پالادیوم 192 کیلوگرمی نیز بسیار کمتر از فوریه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *