روند کاهش تولید فولادی‌ها ادامه دارد

مار تولید فولادی‌ها نشان می‌دهد که از ابتدای سال جاری تا پایان دی ماه، تمامی فرآورده‌های فولادی اعم از شمش، محصولات و همچنین مقاطع تخت و طویل فولادی با افت تولید سه تا هشت درصدی نسبت به ۱۰ ماهه سال گذشته روبرو شده‌اند؛ در این بین تنها میزان تولید آهن اسفنجی آن هم تنها ۲۵۴ تن معادل یک درصد بیشتر شده است.

به گزارش ایسنا، طبق  آماری که توسط انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در اختیار ایسنا قرار گرفت، در ۱۰ ماهه امسال میزان تولید کل مقاطع تخت فولادی (ورق گرم، ورق سرد و ورق پوششدار) و شمش فولاد بیشترین میزان کاهش تولید را داشته‌اند.

تولید مقاطع تخت فولادی از هفت میلیون و ۵۸۷ هزار تن در مجموع ۱۰ ماهه ۱۳۹۹ به شش میلیون و ۹۹۸ هزار تن در مدت مشابه سال جاری رسیده و بدین ترتیب هشت درصد  کاهش تولید را ثبت کرده است.

همچنین میزان تولید فولاد میانی (شمش فولاد) نیز در مجموع ۱۰ ماهه سال جاری به همین میزان (هشت درصد) افت تولید را نسبت به مدت مشابه سال گذشته تجربه کرده است. تولید این ماده معدنی از ۲۵ میلیون و ۳۶۲ هزار تن به ۲۳ میلیون و ۲۰۹ هزار تن تقلیل یافته است.

از ابتدای سال جاری تا پایان دی ماه به ترتیب ۱۶ میلیون و ۴۰۳ هزار تن محصولات فولادی و ۹ میلیون و ۴۰۵ هزار تن مقاطع طویل فولادی (تیرآهن، میلگرد، ناودانی، نبشی وسایر مقاطع) تولید شده است که نسبت به ۱۷ میلیون و ۲۰۳ هزار تن (محصولات فولادی) و ۹ میلیون و ۶۱۶ هزار تن (مقاطع طویل فولادی) تولیدی ۱۰ ماهه ۱۳۹۹ به ترتیب پنج درصد و سه درصد کاهش تولید داشته‌اند.

در مقابل تنها تولید آهن اسفنجی در مدت مذکور سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، تولید افزایشی داشته است. البته تنها یک درصد این میزان بیشتر شده و از حدود ۲۵ میلیون و ۵۵۴ هزار تن در مجموع ۱۰ ماهه سال گذشته به ۲۵ میلیون و ۸۰۸ هزار تن طی مدت مذکور سال جاری رسیده و تنها ۲۵۴ تن بیشتر تولید شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *