بازار فولاد چشم انتظار نتایج وین

مدت زمان طولانی است که بازار آهن و فولاد چشم انتظار نتایج مذاکرات برجام است و پس از این مرحله می توانیم منتظر تغییر در بازار فولاد و آهن باشیم، بازار رکودی فولاد و آهن و قیمت محصولاتی چون شمش، بیلت و میلگرد و تیرآهن و هاش و ورق گالوانیزه به شدت به نتایج مذاکرات وین و همچنین سیاست های کشورهای قدرت وابسته شده است.

محمدرضا هوشمند یکی از فعالان صنعت فولاد معتقد است : با توجه به تحریم ایران، چنانچه مذاکرات برجام به نتایج مطلوب برسد آنگاه می توانیم منتظر باشیم تا تحریم ها برداشته شود و در پی لغو تحریم ها شرایط راحت شود و در نتیجه کاهش قیمت دلار که باعث کاهش قیمت سایر محصولات می گردد.

ایشان افزود: چنانچه سناریو چیده شده آنچنان که باید پیش رود بلاشک یکی از اتفاقات بسیار مثبت کاهش قیمت دلار و پس از آن کاهش قیمت محصولات زنجیره فولاد خواهد بود و پس از آن سرمایه گذاری ها در صنایع معدنی و مسکن دوباره وارد چرخه و پر رونق خواهد شد که این اتفاق مازاد تولیدات فولادی را به سوی خود جذب خواهد کرد.

ثبات بازار فولاد در شروع سال میلادی 

دبیر سندیکای لوله و پروفیل ایران اظهار داشت : قیمت محصولات فولادی تولیدات داخلی و همچنین محصولات وارداتی در سال ۲۰۲۲ به یک ثبات نسبی خواهند رسید و در طی یک سری رویش و ریزش های قیمتی به تعادل و ثبات خواهند رسید.

آنوش رحام افزود: بازارهای جهانی نیازمند یک اتفاق یا رویداد جدید است تا تغییر جهت چشمگیر داشته باشد فرضا چنانچه کرونا به طور کامل پایان یابد آنگاه بازارهای جهانی افزایش یا کاهش قیمت را اعمال خواهند کرد.

ایشان معتقد است که سویه های جدید امیکرون یکی از عواملی است که بازار جهانی را ثابت نگه داشت همانطور که مشاهده می شود نیز همچنان کمبود تقاضا و کاهش قیمت ها در بازار حاکم است بنابراین می توان اظهار داشت سیر قیمتی موجود در سال ۲۰۲۰ در نیمه اول سال ۲۰۲۲ نیز ادامه خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *