بازار جهانی سنگ آهن همچنان در نوسان

محدودیت های بیشتر دولت چین براي کنترل بازار سنگ آهن و اعلام خبر آمادگی شرکت بی اچ پی برای تولید در معدن South Flank بازار سنگ آهن را مجددا نزولی کرده است. در تانگشان چین برنامه های جدید کاهش تولید فولاد شنیده شده و از هفته گذشته از کارخانه ها خواسته شده چند روز  از 12 شب تا 10 صبح تولید نداشته باشند. این اقدام جدید دیگری است در حالی که هفته قبل هم به کارخانه ها دستور داده شده بود اجازه اعلام افزایش قیمت ندارند تا بازار کنترل شود. آخرین قیمت سنگ آهن خلوص 62 درصد وارداتی در چین با 4.6 دلار افت به 210.85 دلار هر تن خشک سی اف آر رسید.

به گزارش فولاد ایران،  دولت چین اعلام کرده اجازه رشد غیر منطقی قیمت سنگ آهن و انتقال این افزایش قیمت به مصرف کننده را نمی دهد  و از تولید کننده های زغال سنگ نیز خواسته شده تولید را بالا ببرند. ظاهرا دولت به دنبال کنترل بیشتر بازار و بازرسی جدی تر بازارهای آتی و نقدی  و مقابله با معاملات تحریک کننده بازار است تا شرایط را کنترل نماید. همچنین به تولید کننده های زغال سنگ دستور داده شده تولید را برای رفع نیاز تابستان بالا ببرند چرا که در آوریل تولید زغال سنگ چین به کمترین حد از جولای 2020 تاکنون رسید.

چند روز آتی برنامه تولید پروژه  Flank South شرکت بی اچ پی در غرب استرالیا اعلام می شود که ظاهرا 80 میلیون تن در سال ظرفیت دارد. این معدن انتخاب جایگزین برای معدن یاندی است که با ظرفیت 80 میلیون تن در سال به پایان عمر خود نزدیک می شود. این معدن جدید که بیش از 9000 فرصت شغلی مستقیم و غیر مستقیم در طول ساخت ایجاد کرده، بیش از 600 شغل در بخش عملیاتی و فرصت های زیادی برای عرضه غرب استرالیا فراهم می سازد و برای 25 سال قادر به تولید خواهد بود. این معدن فنی ترین و پیشرفته ترین معدن سنگ آهن با کیفیت بالا در غرب استرالیا  خواهد بود و در کنار سایر معادن موجود منطقه بزرگترین قطب سنگ آهن دنیا را با ظرفیت 145 میلیون تن در سال ایجاد خواهد کرد. در واقع این معدن بزرگترین پروژه معدنی استرالیا در 50 سال اخیر بوده و میانگین خلوص سنگ آهن تولید غرب استرالیا را از 61 به 62 درصد و خلوص کلوخه آن را از 25 به 30 تا 33 درصد افزایش می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *