کانادا به دنبال استفاده از رشد تقاضای جهانی سنگ آهن خلوص بالا

کارشناسان بر این باورند که فولادسازان در سرتاسر دنیا به دنبال تامین درصد بیشتری از نیاز سنگ آهن خود از خلوص های بالا هستند چرا که برای کاهش آلاینده های کربنی به ویژه در چین چاره دیگری ندارند. قابل ذکر است صنعت فولاد نسبت به سایر صنایع آلاینده های کربی بیشتری آزاد می سازد.


در این بین شرکت چمپیون آهن کانادا نیز به دنبال تولید بیشتر سنگ آهن خلوص بالا برای تولید فولاد است تا از این تقاضای جهانی بهره ببرد. در طی همه گیری کرونا ، این شرکت سرمایه گذاری بیشتری کرده است تا در اواسط سال 2022 میزان تولید ذخایرخود در کبک را دو برابر کند و در حال حاضر حدود 8 میلیون تن در سال تولید دارد.


این شرکت معتقد است تولیدکنندگان قدیمی در سایر نقاط جهان قادر نخواهند بود تقاضای روز افزون سنگ آهن خلوص بالا را برآورده کنند چرا که هرگونه افزایش تولید کشورهایی چون برزیل و استرالیا با محدودیت های زیرساختی روبرو خواهد شد و مانع از رسیدن محصول به بازارهای صادراتی می شود. در مقابل ذخایر این شرکت معدنی نزدیک به زیرساخت های ریلی است که کار حمل آن را ساده می نماید. از طرفی کانادا یک دهه اخیر نسبت به سایر کشورها که در بازار سنگ آهن حرفی برای گفتن دارند سرمایه گذاری های سنگینی برای توسعه زیرساخت ها داشته تا آماده یک دوره رونق جدید باشد.


به گزارش فولاد ایران،  تقاضا برای سنگ آهن خلوص بالا در حال افزایش است و بازار به ثبات این منطقه احتیاج دارد زیرا بسیاری از فولادسازان بزرگ نگرانی فزاینده ای در مورد اتکا تقریباً صد در صدی به سنگ آهن خلوص بالای برزیل دارند. کبک یک فرصت بسیار جذاب برای فولادسازان در سطح جهان برای دسترسی قابل اعتماد به سنگ آهن خلوص بالاست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *