افزایش تولید فولاد ایران برخلاف نقاط دیگر جهان

تولید فولاد ایران در سال جاری میلادی نسبت به سال گذشته افزایش داشته است، این در حالیست که دیگر تولیدکنندگان بزرگ فولاد جهان امسال میلادی را با کاهش سپری می‌کنند.

به گزارش اخبارفلزات به نقل از خبرگزاری مهر، جدول منتشرشده از سوی اتحادیه جهانی فولاد در مورد میزان تولید فولاد نشان می‌دهد، در شرایطی که بیشتر کشورها در ۸ماه سال جاری میلادی نسبت به مدت مشابه سال گذشته با کاهش تولید مواجه شده‌اند، تولید فولاد در ایران با رشد ۱۱.۳درصدی مواجه بوده است، به گونه‌ای که در سال جاری ایران توانسته ۱۸میلیون و ۶۲۵هزار تن فولاد تولید کند، این در حالی است که در ۸ ماه سال گذشته میلادی تولید فولاد کشور ۱۶میلیون و ۷۳۹هزار تن بوده است.

بر این اساس از ۶۴ کشوری که مورد ارزیابی قرار گرفته‌اند، تنها ۹ کشور از قبیل چین (به‌عنوان بزرگ ترین تولیدکننده فولاد جهان)، ایران، ازبکستان، ویتنام، مصر، شیلی، ترکیه، نروژ و استرالیا رشد تولید داشته‌اند و ۵۵ کشور تولیدکننده با کاهش تولید مواجه بوده‌اند.

از این ۹ کشور، ازبکستان، استرالیا، نروژ، شیلی و مصر نقش فعالی در بازار فولاد ندارند و تنها ۳ کشور چین، ترکیه و ویتنام به عنوان تاثیرگذاران بازار فولاد شناخته می‌شوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *