آینده قیمت فولاد چه می شود؟

 تقاضای واقعی از بخش مصرف برای محصولات فولادی در کنار اما و اگرهای عرضه و همچنین سفته بازی از ویژگی های مهم بازار فولاد است به گونه ای بازار آزاد این محصول مجدد تجربه ورود به کانال ۹ هزار تومان را داشت.

به گزارش تجارت نیوز ، پس از طی چند هفته بی ثباتی و توام با تلاطم در بازار مقاطع طویل فولادی بالاخره این بازار روی آرامش را به خود دید و روند سرسام آور قیمتی وارد فاز نزولی شد به گونه ای بازار آزاد این محصول مجدد تجربه ورود به کانال ۹ هزار تومان را داشت.
نبود تقاضای واقعی از بخش مصرف برای این محصولات در کنار اما و اگرهای عرضه و همچنین سفته بازی از ویژگی های مهم این بازار بود. البته یکی از فعالان بازار نظر قابل توجهی داشت و معتقد بود؛ عزم معاونت معدنی وزارت صمت برای کنترل بازار فولاد برای اثبات توانایی، عامل دیگری جهت کنترل این بازار تلقی می شود.
پیش بینی افت قیمت ها که محقق شد
درحالی که مقاطع طویل فولادی ظرف هفته های گذشته با افزایش سرسام آور قیمتی همراه بودند و سرعت رشد بهای این محصولات به مراتب بیشتر از رشد نرخ ارز شده بود، به طور مرتب در گزارش های پیشین هشدارهایی مبنی بر عدم تداوم این روند افزایشی داده شد.
باتوجه به اینکه انبارهای محصولات فولاد انباشته از محصول هستند و تقاضای واقعی از بخش مصرف نیز در این بازار به شدت کاهش پیدا کرده، پیش بینی ریزش بازار دور از انتظار نبوده و این وعده درنهایت در روزهای اخیر عملی شد. معاملات مقاطع فولادی بورس کالا در روز چهارشنبه اول مرداد افت قابل توجه بهای محصولات را تجربه کرد.
درحالی که هفته گذشته نیز افزایش عرضه سبد تیرآهن و میلگرد از سوی شرکت ذوب آهن توانسته بود این بازار متلاطم را تاحدی آرام کند، این هفته نیز استمرار روند عرضه توانست باعث ریزش بیشتر قیمت ها شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *