مشکل تامین فولاد برای واحدهای تولیدی کشور تا یک ماه دیگر رفع می‌شود

به گزارش اخبارفلزاتبه نقل از دنیای معدن، سید محمدمهدی هادوی روز پنجشنبه تاکید کرد: براساس برنامه‌ریزی‌ها و پیگیری‌های صورت گرفته، تامین فولاد مورد نیاز به عنوان ماده اولیه برخی واحدهای تولیدی کشور فولاد تا یک ماه آینده نظم دهی و ساماندهی می‌شود.
وی افزود: با این اقدام، فعالیت واحدهای تولیدی نیازمند فولاد ، تقویت و تولید این واحدها با افزایش مواجه خواهد شد.
هادوی، تولید بدون تامین مواد اولیه را ناممکن اعلام و تصریح کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت تامین مواد اولیه واحدهای تولیدی را به عنوان اولویت نخست خود در دستورکار دارد.
وی یادآور شد: در همین راستا نشست‌های تخصصی با تولیدکنندگان مس، فولاد و آلومینیوم برگزار شده است، تا بتوان نیاز مواد اولیه واحدهای تولیدی را سریع تر تامین کرد.
رییس مرکز ساخت داخل، صنایع ماشین سازی و تجهیزات وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: سال گذشته نیازهای واحدهای تولیدی در بخش مواد اولیه شناسایی شده است.
وی گفت: به همین منظور در سال جاری که از سوی مقام معظم رهبری به نام “جهش تولید” نام گذاری شده است، نیاز واقعی مواد اولیه تولیدکنندگان تامین و زمینه تحقق اهداف این نام گذاری فراهم می‌شود.
هادوی تاکید کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال گذشته احیای واحدهای تعطیل و راکد و همچنین بهره مندی از ظرفیت‌های استفاده نشده این واحدها را در دستور کار خود قرار داد.
وی افزود: با این اقدام، سال گذشته مشکلات کارگری نسبت به سال ۱۳۹۷ کمتر بود و این مهم نشان دهنده احیای بسیاری کارخانه ها است.
رییس مرکز ساخت داخل، صنایع ماشین سازی و تجهیزات وزارت صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: سال گذشته حداقل سه چهار واحد تولیدی بزرگ بحرانی و دارای مشکل مدیریتی، احیا و وارد چرخه تولید شد و البته علاوه بر فعالیت های انجام شده در این زمینه اما همچنان مشکلاتی وجود دارد که شناسایی و رفع آن ها ضروری است.
هادوی اظهار داشت: امید است بتوان با برنامه ها اجرای پیش بینی شده وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال جاری، بتوان وضعیت تولید در کشور را رونق داد.
وزارت صنعت، معدن و تجارت کاهش ۱۰ میلیارد دلاری ارزبری در سال های ۱۳۹۸ تا ۱۴۰۰ را در دستور کار دارد.
از این میزان برنامه ریزی در سال گذشته دو میلیارد دلار، امسال سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال و چهار میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار در سال آینده محقق خواهد شد.
رییس مرکز ساخت داخل، صنایع ماشین سازی و تجهیزات وزارت صنعت، معدن و تجارت از تعدادی واحدهای تولیدی شهرک صنعتی بروجن مانند بروجن خودرو، تولید ماشین آلات کشاورزی، تولید نخ و دستگاه های تولید ماسک بازدید کرد.
بروجن در ۶۰ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری واقع شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *