“تولید شمش فولادی به بیش از ۴.۶ میلیون تن رسید”

آمار عملکرد فولادسازان کشور در دوره دو ماهه نخست امسال تولید شمش چهار میلیون و ۶۹۷ هزار تن را نشان می دهد که در مقایسه با چهار میلیون و ۵۲۹ هزار تن عملکرد دو ماهه ۹۸ رشد چهار درصدی دارد.

انتظار می رود براساس اطلاع رسانی وزارت صنعت، معدن و تجارت امسال تولید ۲۸ میلیون تن شمش فولادی محقق شود.
جداول آماری انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گویای آن است که تولید شمش (بیلت و بلوم) در دو ماهه امسال برابر با دو میلیون و ۷۰۱ هزار تن با افت دو درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته که دو میلیون و ۷۶۲ هزار تن بود، روبرو شد.
همچنین تولید شمش (اسلب) نیز یک میلیون و ۹۹۶ هزار تن بود که ۱۳ درصد رشد را در مقایسه با دو ماهه پارسال که یک میلیون و ۷۶۷ هزار تن بود، نشان می دهد.
تولیدات ۳.۴ میلیون تنی فولادی
تولیدات فولادی (مقاطع تخت و طویل) در دو ماهه امسال به میزان سه میلیون و ۴۴۳ هزار تن رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته که سه میلیون و ۵۲۲ هزار تن بود، کاهش دو درصدی داشت.
مجموع تولید مقاطع تخت فولادی یک میلیون و ۸۱۲ هزار تن در دو ماهه ۹۹ بود که در مقایسه با یک میلیون و ۸۳۸ هزار تن عملکرد دوره مشابه سال ۹۸ کاهش یک درصدی دارد.
مقاطع طویل فولادی در مدت این گزارش به یک میلیون و ۶۳۱ هزار تن رسید و افت سه درصدی را نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ که یک میلیون و ۶۸۴ هزار تن بود، ثبت کرد.
تولید بیش از ۵.۵ میلیون تن آهن اسفنجی
آمار مورد بررسی گویای آن است که در دو ماهه امسال پنج میلیون و ۵۵۲ هزار تن آهن اسفنجی تولید شده که رشد ۱۱ درصدی در مقایسه با رقم چهار میلیون و ۹۹۴ هزار تن عملکرد سال ۹۸ دارد.
ایران دومین کشور تولید کننده آهن اسفنجی پس از هند در جهان است.
صدور بیش از ۸۰۹ هزار تن فولاد

 پیش از این آمارهای منتشر شده حاکی از آن بود که میزان صادرات فولاد در فروردین ۹۹ برابر با ۴۱۵ هزار و ۹۱۲ تن بود و در اردیبهشت امسال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *