تحریم ها برای پروژه ذوب و فولاد سازی جهان فولاد سیرجان مشکل ساز نیست

اکثر تجهیزات پروژه ذوب و فولادسازی شرکت جهان فولاد سیرجان وارد شده و با ظرفیت یک میلیون تن در سال در مرحله آزمایش و پیش راه اندازی است.

 مهندس علی عباسلو، مدیرعامل شرکت جهان فولاد سیرجان در گفت و گو با خبرنگار  چیلان  درباره پروژه ذوب و فولاد سازی این شرکت گفت: اکثر تجهیزات این پروژه وارد شده و با ظرفیت یک میلیون تن در سال در مرحله آزمایش و پیش راه اندازی است.

وی افزود: سرعت پروژه بستگی به سرعت ترخیص باقیمانده کالاها و تجهیزات در گمرک دارد که امیدواریم سه ماهه آینده به بهره برداری رسد.

عباسلو درباره ظرفیت اسمی این پروژه نیز گفت: امیدواریم پروژه ذوب تا چند ماه آینده به مرحله تولید برسد البته این نکته هم در نظر داشته باشیم که پروژه ذوب زمان بر است و زود به ظرفیت اسمی نمی رسد.

مدیرعامل جهان فولاد سیرجان درباره بازار مصرف طرح های جدید اظهار داشت: بخشی از محصول این طرح برای خود شرکت که بزرگترین کارخانه میلگرد جنوب شرق است مصرف می شود و بخشی هم به خاطر نزدیکی به خلیج فارس در برنامه صادراتی قرار می گیرند. همچنین برنامه ای برای صادرات میلگرد و شمش در آسیا و اروپا داریم.

وی همچنین خبر داد که آهن اسفنجی در شرکت مصرف می شود، بخش مازاد صادر و بخشی هم برای تأمین بازار داخل مورد استفاده قرار می گیرد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: تحریم ها در اجرای طرح ها و برنامه های ما مشکل ساز نیست چون قبلا تجهیزات را ازطریق ال سی مدت دار و وام تامین کردیم و الان هم صادرات را بابت این تجهیزات خواهیم داشت.

عباسلو به فضای رقابتی بازار اشاره کرد و گفت: هنوز در بازار رقابت هست و برنامه ما این است که اول در بورس عرضه کنیم و اگر خریداری نبود در مرحله بعد به صورت مستقیم به مصرف کننده می فروشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *