درخواست انجمن توکییدکنندگان فولاد از وزیر صنعت

رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در نامه ای از وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد پیش نویس دستورالعمل تنظیم بازار محصولات فولادی اشکالات جدی دارد و اجرای این دستورالعمل بازار دوگانه در فولاد ایجاد می کند.

به گزارش  چیلان  انجمن فولاد ایران در پی دستورالعملی تحت عنوان “دستورالعمل تنظیم بازار محصولات فولادی” که توسط معاونت اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت تدوین شده و این وزارت خانه درصدد تصویب و ابلاغ فوری آن می باشد نامه ای به وزیر صمت نوشت.

رئیس انجمن فولاد در این نامه ضمن تاکید بر اینکه دستورالعمل مذکور دارای اشکالات جدی است آورده است: مفاد آن نیازمند بازنگری کارشناسی می باشد و در صورت اجرا باعث ایجاد یک بازار دو گانه در فولاد کشور و آسیب به واحدهای فولادی و فشار بر مصرف کنندگان نهایی خواهد شد.

وی در ادامه این نامه از وزیر صمت خواستار توقف فرآیند تصویب و ابلاغ دستورالعمل مذکور قبل از انجام اصلاحات لازم و جلسه کارشناسی با حضور این انجمن به عنوان تشکل صنفی تولیدکنندگان فولاد کشور و معاونت های مربوطه شد تا نظرات این تشکل که در جهت مصالح کشور است در دستور العمل مذکور لحاظ گردیده و از پیامدهای ناگوار آن جلوگیری شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *