رشد ۷۳ درصدی سرانه تولید در شرکت گل گهر

گل گهر از طریق آموزش نیروی انسانی و اعطای پاداش توانسته سرانه تولید را از 16 هزار و 800 تن در سال 94 به حدود 29 هزار تن برساند.

ناصر تقی زاده، مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر با بیان اینکه بهره وری به ویژه بهره وری نیروی انسانی رکن اصلی در سوددهی شرکت هاست گفت: چرا که درصدی از قیمت تمام شده شرکت ها را هزینه نیروی انسانی تشکیل می دهد.

وی افزود: زمانی که با نیروی انسانی ثابت افزایش تولید رخ می دهد هم صرفه جویی در هزینه های نیروی انسانی صورت گرفته و هم استفاده از تجهیزات و دستگاه ها افزایش می یابد. به عبارت دیگر ۵ درصد افزایش تولید به جهت افزایش بهره وری نیروی انسانی، بیش از ۵ درصد ارتقای سود را در بر خواهد داشت. چون علاوه بر کاهش استهلاک، مصرف قطعات را هم کاهش می دهد.

تقی زاده خاطرنشان کرد: یکی از اصلی ترین کارهایی که شرکت ها می توانند و باید انجام دهند و حتی بایستی شیوه ای برای آن تعریف گردد، افزایش بهره وری نیروی انسانی است.

وی ادامه داد: از شیوه هایی که می توان برای این مهم پیشنهاد داد آموزش نیروی انسانی و اعطای پاداش های مالی مختلف است. در گل گهر نیز این شیوه ها مورد استفاده قرار گرفته اند و این شرکت از سال ۹۴ تاکنون سرانه تولید را از ۱۶ هزار و ۸۰۰ تن به حدود ۲۹ هزار تن رسانده است البته این میزان را هم کافی نمی دانیم و معتقدم با اقدامات موثر دیگر، می توانیم در آینده سرانه تولید شرکت را بیشتر ارتقا دهیم.

مدیرعامل گل گهر اظهار داشت: یکی دیگر از اقدامات مثبتی که گل گهر در کنار آموزش نیروی انسانی در پیش گرفته، پاداش رکورد تولید است تا پرسنل بدانند دیده می شوند و خدمات آنها مورد تقدیر قرار می گیرد.

وی تصری کرد: دیگر اقدام صورت گرفته ما راه اندازی نظام پیشنهادات است چون زمانی که پیشنهادات از بدنه سازمان برسد به خوبی می تواند موجب افزایش بهره وری و صرفه جویی شود.

تقی زاده در خاتمه گفت: نکته دیگری که در زمینه نیروی انسانی باید به آن توجه کرد، توجه به اصل شایسته سالاری در جذب نیروی انسانی است که تلاش کرده ایم این اصل در گل گهر رعایت شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *