کرمان، پایلوت تحول آفرینی در نظام اداری کشور

به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، استان کرمان در دوره قبل سفر ریاست جمهوری به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی تعیین شد و سرخوش از این افتخار و با پیشتازی در این عرصه، همواره به پیش رفته، در این دوره به عنوان پایلوت تفویض اختیارات انتخاب شد.
این استان در طول سال های فعالیت دولت تدبیر و امید تجربه واگذاری اختیارات برخی وزرا از جمله وزیر کشور و وزیر بهداشت و نیز معاون رئیس جمهور، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست را داشته است و امروز به صورت رسمی به عنوان پایلوت واگذاری اختیارات انتخاب شد.
استاندار کرمان به عنوان ایده پرداز لزوم تفویض اختیارات متناسب با مسئولیت ها پیش از این تاکید کرده است که با تفویض اختیارات توسعه ای به استان مطابق قانون، شاخص های بهبود اقتصادی استان را تضمین می کنیم.
علیرضا رزم حسینی، تمرکزگرایی را مصیبت توسعه کشور دانسته و خاطرنشان کرد: کرمان نخستین استانی بود که درخواست واگذاری اختیارات را به هیات دولت تقدیم کرد و در صورتی که اختیارات حکومتی به استان ها تفویض شود، بهبود شاخص های توسعه استان را تضمین خواهیم کرد.
وی همواره تاکید کرده است: اگر به دنبال خلق مزیت‌های جدید در توسعه و پیشرفت استان باشیم باید اختیارات متناسب با مسئولیت ها داده شود که این مهم امروز در سفر ریاست جمهوری به استان کرمان محقق شد تا مسیر توسعه این استان هموارتر شود.
وی افزود: اگر به دنبال خلق مزیت‌های جدید در توسعه و پیشرفت استان باشیم باید اختیارات متناسب با مسئولیت ها داده شود و در سیاست های نظام اداری کشور که از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شده، تمرکز زدایی از دولت مرکزی و واگذاری اختیارات به استان‌ها باید مدنظر قرار گیرد.
رزم حسینی گفت: با توجه به ظرفیت‎های موجود در استان، نگاه همه جانبه برای تفویض اختیارات در بخش‎های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی نیاز است تا بتوانیم در امر اشتغال زایی جوانان گام‎های مثبتی را برداریم و این استان‌ها را به مناطق مهاجرپذیر تبدیل کنیم.
استاندار کرمان افزود: با تفویض اختیارات، بسیاری از مشکلات نه تنها در سطح استان‌ها بلکه در سطح کشور هم برطرف می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *