رشد ۲۷ درصدی صادرات فولادسازان بزرگ کشور

جمع صادرات ۹ فولادساز بزرگ کشور تا پایان آبان‌ماه امسال به بیش از چهار میلیون و ۵۶۶ هزار و ۳۱۸ تن رسید که در هم‌سنجی با پارسال و همسو با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ۲۷ درصد رشد نشان می‌دهد.

بررسی تجارت‌نیوز، از عملکرد صادرات واحدهای فولادی کشور حاکی است، از آغاز امسال تا پایان آبان‌ماه در مجموع ۷۴۲ هزار و ۳۷۵ تن انواع محصولات فولادی شامل تیر آهن، میلگرد و کلاف از شرکت ذوب آهن اصفهان صادر شد که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۸۳ درصد رشد را ثبت کرد.

شرکت فولاد مبارکه در این مدت با رشد منفی ۴۱ درصدی در هم‌سنجی با پارسال، در مجموع ۷۲۷ هزار و ۳۸۱ تن انواع محصولات فولادی شامل ورق گرم، کلاف گرم، کلاف اسیدشویی، کلاف سرد، تختال و بار، کلاف رنگی، کلاف گرم سبا، کلاف و ورق گرم آجدار و کلاف و ورق گالوانیزه صادر کرد.

در این مدت، یک میلیون و ۷۳۵ هزار و ۳۸۳ تن بلوم، بیلت و اسلب از شرکت فولاد خوزستان صادر شد که حاکی از رشد ۵۷ درصدی در مقایسه با هشت‌ماهه پارسال است.

برپایه بررسی آمارهای منتشر شده، در این مدت چهار هزار و ۱۸۷ تن ورق عریض از شرکت فولاد اکسین، ۷۷۷ هزار و ۸۹۷ تن اسلب از شرکت فولاد هرمزگان، ۵۴ هزار و ۵۵۳ تن میلگرد از شرکت فولاد آلیاژی ایران، ۶۱ هزار و ۵۴۲ تن میلگرد از شرکت فولاد خوزستان، ۴۵۸ هزار تن بیلت و پنج هزار تن آهن اسفنجی از شرکت فولاد کاوه صادر شد.

بررسی‌ها نشان می‌دهد فولادسازان بزرگ کشور در آبان‌ماه گذشته در مجموع ۵۸۴ هزار و ۸۴۷ تن انواع محصولات فولادی صادر کردند که در مقایسه با آبان‌ماه پارسال ۵۷ درصد رشد نشان می‌دهد.

برپایه آمار گمرک جمهوری اسلامی ایران، ارزش صادرات بخش معدن و صنایع معدنی کشور در هشت ماه امسال با رشد چهار درصدی در هم‌سنجی با پارسال به ۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار رسید.

آخرین گزارش انجمن جهانی فولاد رشد ۳۲ درصدی تولید این محصول در ایران را در ۱۱ ماه سال ۲۰۱۷ نشان می‌دهد.

 

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *