عضو هيئت مديره انجمن توليدكنندگان فولاد: روند گراني فولاد تا 6 ماه آينده ادامه مي يابد

عضو هيئت مديره انجمن توليدکنندگان فولاد ايران گفت: پيش بيني مي کنيم روند افزايشي قيمت فولاد در بازارهاي جهاني و داخلي تا شش ماه آينده ادامه داشته باشد.
بهادر احراميان در گفت وگو با ايسنا، با اشاره به درخواست وزير صنعت، معدن و تجارت مبني بر تشکيل ستاد زنجيره فولاد با مشارکت بخش خصوصي اظهارکرد: هفته گذشته جلسه اي با فولادسازان در سازمان توسعه معادن و صنايع معدني ايران (ايميدرو) برگزار و درخواستي از سوي وزير مطرح شد با اين مضمون که «ستادي از فعالان بخش خصوصي فولاد به همراه بخش دولتي براي بررسي چالش ها و موضوعات صنعت فولاد تشکيل شود».
وي ادامه داد: اين ستاد قرار است با مشارکت انجمن هاي و زنجيره فولادي مانند بخش هاي خصوصي سنگ آهن، لوله و پروفيل، فولاد و ديگر موارد به همراه بخش هاي دولتي مانند ايميدرو و معاونت معدني وزارت صنعت، معدن و تجارت، بخش هايي از چالش هاي فولاد را در قالب پيشنهاد و سياست گذاري مورد بررسي قرار دهند.
عضو هيئت مديره انجمن توليدکنندگان فولاد ايران با اشاره به وضعيت افزايشي قيمت فولاد در هفته هاي اخير افزود: افزايش قيمت فولاد در بازار، مربوط به مجموعه اي از دلائل است. يک عامل، افزايش قيمت زغال سنگ و سنگ آهن و کاهش عرضه الکتروگرافيتي است که ازآن به عنوان ماده اوليه اصلي توليد فولاد در مدل کوره هاي قوس الکترونيکي استفاده مي شود همچنين بسته شدن 120 ميليون تن ظرفيت توليد فولاد در چين و ديگر عوامل که در مجموع مي توان آنها را افزايش قيمت مواد اوليه عنوان کرد، باعث شده است که قيمت فولاد در وضعيت افزايشي قرار بگيرد.
احراميان با اشاره به تاثير اين افزايش قيمت روي بازار داخلي گفت: کارخانجات و توليدي هاي داخلي براي اين افزايش قيمت آمادگي نداشته اند و با شوک مواجه شده اند اما از آنجا که به هرحال اين افزايش قيمت ادامه خواهد داشت، رويکرد آنها نيز با برنامه ريزي بيشتري خواهد بود.
وي با بيان اينکه اين افزايش قيمت به نفع صادرات فولاد ايران است، اظهار کرد: براساس برنامه ريزي هاي انجام شده پيش بيني مي شود تا پايان امسال صادرات فولاد ايران بتواند به شش تا هفت ميليون تن برسد که وضعيت کاهش عرضه فولاد در بازار، خريداران را در بازار جهاني به فولاد ايران نزديک تر مي کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *