توسعه استان در گرو تغییر نگاه مردم/لزوم آموزش اقتصادی همه خانواده ها

استاندار کرمان با بیان این مطلب که با تفکر دولتی توسعه رخ نمی دهد، تصریح کرد: باید تفکر مدیران ما به گونه ای باشد که از ظرفیت ها و پتانسیل های مناطق چگونه در راستای توسعه مناطق استفاده کنند

به گزارش ایسنا منطقه کویر، “علیرضا رزم حسینی” عصر امروز 26 شهریورماه در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان کرمان، گام دوم مثلث توسعه اقتصادی منطقه 7 (شهرستان های سیرجان و بردسیر ) بخش بلورد گفت: مشی ما مشی اعتدالی است و ریشه اعتدال عقلانیت و مردانگی است.

وی با بیان این مطلب که من فرد اعتدالی هستم، عنوان کرد: خرد سیاسی و عقلانیت سیاسی در استان کرمان در راستای توسعه استان از رویکرهای مهم ماست.

استاندار کرمان بیان کرد: انقلاب اسلامی نیامده است که روستاها را تخلیه، جوانان بیکار و آسیب های اجتماعی افزایش یابد، بلکه ذات انقلاب اسلامی توسعه است و معمار بزرگ انقلاب و مقام معظم رهبری نمی خواستند و نمی خواهند که جوان تحصیل کرده بیکار در جامعه داشته باشیم.

وی با اشاره به توسعه علمی و آموزشگاه های علمی در استان کرمان اظهار کرد: امروز 5 فرودگاه در استان کرمان فعال می باشد که می توان از این طرفیت حمل و نقلی در جهت توسعه استان کرمان به خوبی استفاده کنیم.

رزم حسینی با بیان این مطلب که ما آمده ایم که مردم را خودکفا کنیم، تصریح کرد: مثلث توسعه اقتصادی همدلی را در بین همه ارکان جامعه ایجاد کرد که نتیجه آن 75 هزار میلیارد تومان انعقاد تفاهمنامه در سطح استان بوده است.

وی عنوان کرد: ما عقب افتادگی را نمی خواستیم و ما شهید نداده ایم که بی عزت باشیم و مردم دست خود را در مقابل کمیته امداد امام خمینی (ره) دراز کند که این یک بی عزتی است.

استاندار کرمان با بیان این مطلب که با تفکر دولتی توسعه رخ نمی دهد، تصریح کرد: باید تفکر مدیران ما به گونه ای باشد که از ظرفیت ها و پتانسیل های مناطق چگونه در راستای توسعه مناطق استفاده کنند.

وی آب را ثروت بین نسلی دانست و عنوان کرد: ما حق نداریم از این ثروت بین نسلی بی رویه استفاده کنیم، بلکه باید بهره‌وری آب را افزایش دهیم.

رزم حسینی به اقدامات شایسته ای که در جهت توسعه محرومترین نقطه ایران صورت گرفته پرداخت و عنوان کرد: شهرستان قلعه گنج که محرومترین نقطه ایران بود، امروز با استفاده از پتانسیل ها و ظرفیت های آن در راستای توسعه حرکت کرده است.

وی با طرح این سوال که چگونه ما معادنی داشته باشیم و مردم اطراف آن در فقر به سر ببرند؟ اظهار کرد: ما حق نداریم منابع طبیعی که ثروت های بین نسلی است را تماما استفاده کنیم.

استاندار کرمان توسعه را در گرو تغییر نگاه مردم دانست و بیان کرد: 80 درصد درآمد دولت هزینه های جاری است که باید مردم نگاهی مبنی بر اینکه اشتغال فقط در بخش دولتی است را تغییر دهند.

وی با اشاره به اینکه توسعه امریست مستمر و تصادفی نیست، تصریح کرد: امروز استان کرمان را به 8 منطقه اقتصادی تقسیم کرده ایم که 23 معین اقتصادی عهده دار توسعه مناطق مختلف استان شده اند.

رزم حسینی با بیان اینکه باید به فرزندانمان یاد بدهیم که با کار و تلاش زندگی خود را بسازند و دیگر به دنبال کار دولتی نباشند، اظهار کرد: موقوفات ما هیچ کدام متعلق به کارمندان دولتی نبودند زیرا کارمندان درآمد زیادی از کار دولتی بدست نمی آورند، و همه موقوفات ما از شاغلین بخش خصوصی می باشد.

وی از لزوم آموزش اقتصادی همه خانواده ها سخن به میان آورد و عنوان کرد: مدیران و مسئولین استان کرمان شبانه روز تلاش می کنند تا توسعه استان رقم بزنند اما در نهایت باید گفتمان مشترک اقتصادی بین مردم و مسئولین بوجود آید و این گفتمان سبب اعتماد مردم به دولت خواهد شد ضمن آنکه مسئولین نیز باید شفاف مسایل را به مردم بیان کنند

استاندار کرمان عنوان کرد:ما سالانه در استان کرمان یک هزار و 400 میلیارد تومان از محل مالیات ارزش افزوده به صورت مستقیم در اختیار شهرداری ها قرار می دهیم که با این رقم می توانیم به توسعه شهرستان ها و بخش ها کمک کنیم

به گزارش ایسنا؛ در این جلسه انعقاد تفاهمنامه با مجتمع جهان فولاد به عنوان بیست و سومین معین اقتصادی استان کرمان منعقد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *