تمرکزگرایی و تکیه بر منابع دولت موجب عدم پیشرفت می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از سیرجان، علیرضا رزم‌حسینی عصر امروز در نشست با نخبگان، دانشجویان و جوانان سیرجانی که در محل سالن اجتماعات دانشگاه پیام‌نور اظهار داشت: نظام اداری و دولتی از زمانی که نظام دیوان سالاری به ایران آمد، رکود کرد و روز به روز گسترش نظام اداری بر هزینه‌ها افزود و عملکرد مطلوبی هم نداشت.

وی تمرکزگرایی و تکیه بر دولت و منابع دولتی را از موانع موجود برای پیشرفت عنوان کرد و گفت: بعضی از دولت‌ها سعی کردند این تمرکز و تکیه را کم کنند و تا حدودی هم توانستند، اما متاسفانه به سرانجام نرسید.

رزم‌حسینی وجود قوانین مزاحم و زائد در چرخه اداری را از عوامل رکود دانست و افزود: طبق سیاست‌های ابلاغی باید این قوانین اصلاح، کم و یا رفع شوند و امروز ما نمی‌توانیم نظام اداری پرهزینه برای دولت و کشور داشته باشیم.

استاندار کرمان بیان داشت: هدف ما تقویت اقتصاد خانواده است که ظرفیت‌ها را در مناطق بشناسیم و بدون منابع دولت به عمران و اشتغال و اقتصاد پرداخت.

وی پیشرفت استان را دارای حرکت پرشتاب عنوان کرد و گفت: اگر مردم منتظر اجرای طرح‌ها از طریق دولت نباشند، ظرفیی‌ها بهتر و بیشتر شناخته و عملیاتی می‌شود که نمونه آن جنوب استان و قلعه‌گنج و هر منطقه‌ای برای استان است.

رزم‌حسینی با انتقاد از عملکردهای وابسته به منابع دولت ابراز داشت: ما هنوز با این روش برای مردم و جوان‌ها کار نکردیم، اجازه دهید خودشان کار را به دست بگیرند و بدانند می‌توان اشتغال ایجاد کرد و درآمد هم کسب کرد.

وی تصریح کرد: یکی از کارهای مهمی که در قلعه‌گنج انجام شد، افتتاح بیش از هفت کارخانه در شهری بود که حتی یک گارگاه ساختمانی یا مهمانسرا نداشت، بومیان منطقه که در خارج از کشور سرمایه‌گذاری کرده بوند، سرمایه خود را به این شهر آوردند و مردم به آینده شهر خود اطمینان دارند.

رزم‌حسینی به نخبه‌های استان و جوانان برومند و توان آنان اشاره کرد و گفت: باید جلساتی را با نخبگان استان داشته باشیم و از توان فکری آنان استفاده کنیم، این استان می‌تواند در همه مباحث حرف اول را بزند.

استاندار کرمان با اشاره به ثبت جهانی گلیم شیرکی پیچ سیرجان عنوان کرد: این رخداد فرهنگی برای استان و کشور خیلی مهم است که ما می‌توانیم در سایه این امر مهم به تولید بیشتر و ایجاد بازار فروش جهانی همراه با رفع مشکلات تولید کنندگان گلیم اقدام کنیم.

انتهای پیام/80015/ص40

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *