توقف خام فروشی در گل گهر سیرجان گامی در راستای اقتصاد مقاومتی است/امسال دو هزار شغل پایدار در منطقه گل گهر إیجاد می شود

مدیرعامل شرکت صنعتی و معدنی گل گهر از توقف خام فروشی در این شرکت خبر داد و گفت : این اقدام که بوسیله متخصصان و تلاشهای کارگران با رویکرد اقتصاد مقاومتی انجام گرفته کاری ستودنی است .

به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ مهندس ناصر تقی زاده در نشست هم اندیشی خیرین شهرستان سیرجان با حضور رئیس کمیته امداد کشور افزود: توقف خام فروشی موجبات ارزآوری و خلق فرصتهای جدید شغلی برای این منطقه را به دنبال خواهد داشت .
وی همچنین خبر از ایجاد 2 هزار شغل پایدار در طرحهای توسعه ای گل گهر در سال جاری داد و افزود : اینک 16 هزار میلیارد تومان طرحهای توسعه این شرکت در حال انجام است که به فغپعلیت رسیدن این میزان سرمایه ها نقش موثری در اشتغال پایدار و تولید مولد خواهد داشت .
تقی زاده به مسئولیت های اجتماعی پذیرفته شده توسط این شرکت به عنوان یکی از 20معین اقتصادی استان کرمان اشاره کرد و اظهار داشت : در این راستا طرح احداث خط آهن سیرجان به مرکز استان و ساخت بیمارستان تخصصی را در اولویت نخست اجرایی قرار داده ایم.
وی از تقبل مبلغ 10میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه از منابع بانکی گل گهر برای مددجویان تحت پوشش در سیرجان اختصاص داد و گفت : در ساخت مسکن مددجویان هم این شرکت مساعدت خواهد کرد.
در این نشست رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور هم گفت : در حوزه اشتغال در سیرجان در سال گذشته، 236 فقره وام پرداخت شده است که مبلغی معادل سه میلیارد تومان بوده که این میزان در سال جاری به 7 میلیارد تومان افزایش یافته است.
پرویز فتاح بیان کرد: در سال جاری به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی 1.5 میلیارد دلار از صندوق ذخیره ارزی برای پرداخت تسهیلات در حوزه شهری و روستایی اختصاص یافته است که در این زمینه باید توجه داشت که تسهیلات در زمان مناسب و به درستی پرداخت شود.
وی به معضل مسکن مددجویان نیز اشاره و بیان کرد: در شهرستان سیرجان 455 نفر از مددجویان کمیته امداد فاقد مسکن هستند که تاکید داریم ظرف 2سال آینده این مشکل به صورت کامل برطرف شود و در این زمینه کمیته امداد برای هر واحد 20 میلیون تومان پرداخت می کند.
وی بر خروج مددجویان بر اساس خودکفایی از تحت حمایت امداد گفت: اساسی ترین کار در کمک به مددجویان، پوشش های بیمه ای است که در این زمینه نیز کمک لازم را خواهیم داشت.
پرویز فتاح همچنین از اختصاص بودجه 2 هزارو 100 میلیارد تومانی به این نهاد در سال جاری خبرداد و گفت : دولت و مجلس در رفع فقر در جامعه همکاری خوبی دارند و سال گذشته ما 102 هزار فقره وام اشتغال زایی داشتیم که 1400 میلیارد تومان از منابع امدادی و بانکی تامین اعتبار شد .
وی سیرجان را برترین شهر کشور در کاهش مستمری بگیران کمیته امداد عنوان کرد و گفت : در استان کرمان 6.5 در صد جمعیت تحت پوشش هستند و این در حالیست که در سیرجان این رقم سه و 3.6دهم جمعیت را شامل می شود.
شرکت معدنی و صنعتی گل گهر در کنار شرکت معدنی و صنعتی چادرملو به دوقلو‌های سنگ‌آهنی کشور معروف هستند و هر دو شرکت از بزرگترین تولیدکنندگان سنگ آهن فراوری شده کشور (کنسانتره و گندله) بشمار می روند.
6هزار و 222خانوار در شهرستان سیرجان تحت پوشش کمیته امداد هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *