11هزار فرصت شغلی به واسطه ی میدکو در استان کرمان ایجاد شده است

مدیرعامل شرکت توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) گفت: 11هزار فرصت شغلی مستقیم به واسطه ی میدکو در شهر های مختلف استان کرمان ایجاد شده است.

شعارسال : علی اصغر پورمند در نشست خبری با خبرنگاران اظهار داشت :حجمسرمایه گذاری شرکت هلدینک میدکو را در مجموع بیش از 20 هزار میلیارد تومان عنوان کردکه شش هزار میلیارد تومان از مجموع سرمایه گزاری شرکت در شهرستان زرند محقق شده استو در حال حاضر 11 هزار نفر به صورت مستقیم در 16 شرکت در قالب 35 طرح پروژه در استانکرمان مشغول به کار هستند ؛ با اجرای همه پروژه های این شرکت بیش از 150 هزار نفر بهصورت غیر مستقیم مشغول به کار می شوند .
وی گفت :بیش از 90 درصد پرسنل این شرکت از افراد بومیکرمان انتخاب شده اشت و همچنین 90 درصد این نیروها کمتر از 40 سال سن دارند .
وی تصریح کرد: شرکت میدکو در سال 1386 با مجوز رسمی ازسازمان بورس اوراق بهادار با هزینه 100 میلیارد تومان و با هدف ثروت آفرینی و توسعهپایدار و اقتصاد پایدار شروع به کار نمود .
وی عنوان کرد : شعار میدکو، شعار استراژیکی است که توسعهاز معادن است و چشم انداز ما این است که باید هلدینگ خاورمیانه با کلاس جهانی و ارتقاعسهام برای سهامداران و ایجاد ارزش پایدار از نظر طراحی و صنایع باشیم .
وی بیان داشت :میدکو در محورهای دهگانه پیشرو است و اهدافکلان میدکو آهن اسفنجی،سنگ آهن، کک سلیسوم و لوله مسی که مجموع تولیدات این مجموعهدر کرمان بیش از 20میلیون تن خواهد شد .
مدیر عامل هلدینگ میدکو اظهار داشت: دلیل اصلی انتخاباستان کرمان شعار استراژیکی ما که توسعه از معدن است که مواد اولیه در دسترس باشد وهر اقلیمی ویژگی هنی خاص خودش را دارد و توسعه بر همین اساس است که کرمان معدن زغالسنگ و غیره را دارد و استان کرمان به محور بندر عباس نزدیک و از لحاظ صادرات و وارداتو حمل ونقل آسان است و شرایط آب و هوایی استان کرمان در هر چهار فصل سال کار به صورتثابت است .
این مسئول گفت : در حال حاضر 16 شرکت تابع و 26 پروژه و11 هزار نفر به صورت استخدامی مشغول به کار هستند .
وی خاطر نشان کرد: رقابت به معنی مراقبت کردن است و مابدلیل زنجیره تامین که هزینه کمتر از معدن تا مقصد نهایی و با جابه جای 20 میلیون تنمواد تولیدی می طلبد که مراقب هم باشیم .
پورمند گفت : مید کو نه تنها در بخش معدن بلکه در بخشخدمات مهندسی، عملیات عمرانی، ساخت و ساز ساخت و نصب بخش خرید وفروش وکار گزاری سرمایهگزاری کرده است .
وی از اولین ذوب فولاد در استان کرمان خبر داد و گفت احیایفولاد سازی از مجتمع فولاد سازی سیر جان به ظرفیت یک میلیون تن ذوب فولاد در حال بهره برداری است .
وی عنوان کرد :10 هزار تن اسکلت فلزی در در منطقه آبیکدر حال بهره برداری است ودر ضمینه اکتشافاتی وظیفه پهنه و تهیه وتامین سرمایه گزاریداخلی و خارجی است که حدود 5 پهنه اکتشافاتی در دستور کار است .
وی بیان داشت :معادن کوچک با مقیاس بزرگ در سطح کشور وجوددارد که نباید این معادن نادیده گرفنه شوند و حدود هزار و شیصد معدن متروکه در کشوروجود دارد .
وی از زیر ساخت های کل زمینه های کارخانه ها خبرداد وگفت :حدود دو هزار هکتار زمین و به اندازه همان فضای سبز محقق شده است که حجم آب سکهزارو صد لیتر بر ثانیه که با لوله کشی 155 کیلومترو 166ایستگاه پمپاژ و چهار تصفیهخانه به شبکه آب و فاضلاب در حال انجام است .
وی یادآور شد :برای حفظ محیط زیست و مصرف آب در صنعت میدکوتلاش می کند تا مصرف آب کاهش پیدا کند و بخش آب مورد نیاز را از شبکه آب و فاضلاب استحصالنماید .
پورمند گفت :746 مگابات برق و 140 کیلومترکابل کشی و 360 دکل برق و شش پست برق با 500 مگاوات احداث شده است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *