دکتر پورمند، مدیرعامل میدکو خبر داد / سرمایه گذاری 13 هزار میلیاردی میدکو در کرمان

فرصت امروز: نشست مطبوعاتی مدیرعامل هلدینگ میدکو با حضور اصحاب رسانه در کرمان برگزار شد. در این نشست که به همت روابط عمومی این شرکت و به منظور آشنایی رسانه ها با اقدامات، شرکت ها و پروژه های هلدینگ میدکو در کرمان بود دکتر پورمند ضمن خوشامدگویی به فعالان عرصه رسانه در کرمان گفت: «امیدوارم مجموعه مطالب و پرسش و پاسخ هایی که در این نشست مطرح می شود در توسعه کشور و ثروت آفرینی خصوصا برای اشتغال و تولید در سطح استان و کشور مفید و موثر باشد. اگرچه هلدینگ میدکو در آذرماه سال 1386 با مجوزی از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار با سرمایه یکصد میلیارد تومان تاسیس شد، اما عملا از نیمه دوم سال 87 آغاز به کار کرد و نماد این شرکت با عنوان میدکو در نهم مهرماه 1390 در فرابورس باز می شود.»


پورمند ادامه داد: ترکیب سرمایه گذاری مجموعه میدکو به حدود 20 هزار میلیارد تومان می رسد که شامل اصل سرمایه گذاری می شود و تاکنون حدود 13 هزار میلیارد تومان در کرمان سرمایه گذاری کردیم و در حال حاضر میدکو از 16 شرکت تابعه و 35 طرح و پروژه تشکیل می شود.
او با یادآوری محورهای ده گانه اقتصاد مقاومتی افزود: «ما اعتقاد داریم میدکو در همه این محورها پیشرو است، اما اهداف کلان ما به صورت کمی این است که در نهایت میدکو به تولید چهاروشش دهم میلیون تن شمش فولاد، 3میلیون تن آهن اسفنجی، هفت و نیم میلیون تن گندله سنگ آهن، 8میلیون تن کنستانتره سنگ آهن، یک و دو دهم میلیون تن کک متالوژی، یک و یک دهم میلیون تن ذغال فرآوری شده، 400 هزار تن آهک و یونولیت، 24هزار تن فروسیلیس، 50هزار تن مس کاتود، 12 هزار تن لوله مسی و 500 مگاوات تولید برق خواهد رسید.»
وی با اشاره به مکان های پروژه های میدکو و اینکه عمده پروژه های این شرکت در کرمان قرار دارد، افزود: «نخستین دلیل انتخاب کرمان به عنوان استانی که بیشترین پروژه های میدکو در آن واقع است، به شعار ما برمی گردد که می گوید «توسعه ما از معدن آغاز می شود».
دکتر پورمند با بیان حجم 20هزار میلیاردی سرمایه گذاری میدکو که شامل اصل سرمایه گذاری و هزینه های مالی است، اضافه کرد: «ما تا به الان 13هزار میلیارد تومان در استان سرمایه گذاری کرده ایم. در حال حاضر میدکو 16شرکت تابعه و 35 طرح و پروژه در حال اجرا دارد که بخشی از آنان تمام شده و تبدیل به کارخانه شده اند که در حال تولید هستند. حدودا 11هزار نفر در طرح ها و پلن های میدکو به صورت استخدامی و پیمانکاری مشغول به کار هستند که در صنعت فولاد هر یک شغل مستقیم 10برابر شغل غیرمستقیم دارد. ما تا به حال 100هزار فرصت شغلی ایجاد کرده ایم، ان شاءالله زمانی که پروژه های ما تمام شود بیش از 15هزار نفر اشتغال مستقیم 150 هزار نفر اشتغال غیرمستقیم فراهم خواهیم کرد.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *