جهان فولاد سیرجان دوجایزه ملی گرفت

شرکت جهان فولاد سیرجان موفق به دریافت تندیس بلورین پنجمین جایزه ملی پروژه برتر ایران از انجمن ملی مدیریت پروژه ایران و همچنین دریافت نشان کیفیت و بهره وری از دهمین کنفرانس ملی مدیریت و بهره وری شد. دریافت گواهی بین المللی سرآمدی پروژه دومین جشنواره روز ملی مدیریت پروژه برگزار شد که شرکت جهان فولاد توانست در این جشنواره گواهینامه سرآمدی پروژه را دریافت کند. جهان فولاد این جایزه را به واسطه پروژه ساخت مجتمع صنعتی احیاء مستقیم به روش میدرکس دریافت کرد که هدف این پروژه تولید آهن اسفنجی به ظرفیت 960 هزار تن درسال است.

این شرکت همچنین موفق شد نشان کیفیت و بهره وری را از دهمین کنفرانس ملی مدیریت و بهره وری دریافت کند. این کنفرانس در سه محور اصلی شامل توسعه کیفیت و بهره وری،اندازه گیری، تحلیل و کنترل کیفیت و بهره وری و بهبود و ارتقاء کیفیت و بهره وری برگزار شد.در این کنفرانس که با هدف تبادل نظرات علمی، پژوهشی و تجربی در قالب سخنرانی های کلیدی، کارگاه های تخصصی، ارائه تجارب برتر و مطالعات موردی در سازمان ها و دستیابی به دانش روز و شناخت متدولوژی های جدید برگزار شد، 800 متخصص در حوزه های راهبردی کیفیت و بهره وری حضور یافتند.

مهندس عباسلو؛ مدیرعامل مجتمع جهان فولاد ضمن تبریک به همه همشهریان خصوصا شاغلین صنعتی در سیرجان دریافت این نشان را سرآغازی دانست برای افتخارات پر رنگ و پیشرفت های
روز افزون مجموعه جهان فولاد به عنوان یکی از قطب های صنعت در شهرستان سیرجان.

درباره اهمیت جایزه ملی پروژه برتر ایران امروزه سازمان های بسیاری استراتژی های خود را از طریق اجرای پروژه ها پیاده می کنند و پروژه ها به عنوان موتور رشد و توسعه سازمان ها محسوب می شوند.

میزان موفقیت این پروژه ها در واقع نشان دهنده و منعکس کننده میزان موفقیت سازمان در دستیابی به اهداف خود می باشد. بنابراین سازمان ها به شدت به دنبال روش هایی برای بهبود عملکرد و موفقیت پروژه های خود هستند.عملکرد بالا و خوب در پروژه ها و مدیریت پروژه سرآمد همواره مهمترین هدف مدیران پروژه و مدیران ارشد سازمان های پروژه محور بوده و در راستای تحقق این هدف، انجمن بین المللی مدیریت پروژه (IPMA) مدل تعالی پروژه (PEM) را تهیه کرده است. این مدل یک ابزار الگوبرداری برای بهبود مدیریت پروژه و ارزیابی دستاوردهای پروژه ها است و براساس آن انجمن بین المللی مدیریت پروژه هر ساله جایزه بین المللی مدیریت پروژه را به پروژه های برگزیده در سطح دنیا اعطا می نماید همچنین به این جایزه اسکار مدیریت پروژه نیز گفته می شود. مدل تعالی پروژه (Project Excellence Model) که برمبنای مدل اروپایی تعالی کسب و کار (EFQM) در حوزه پروژه و مدیریت پروژه ها طرح ریزی شده است، مبنای جایزه بین المللی مدیریت پروژه می باشد. مدل تعالی پروژه برای ارزیابی انواع مختلف پروژه ها قابل به کارگیری است. اهداف جایزه در ایران نیز همراه با این جنبش جهانی برای بهبود عملکرد پروژه ها، هر ساله جوایز ملی مدیریت پروژه به پروژه هایی که موفق به تحقق اهداف برنامه ریزی شده خود در زمینه مدیریت پروژه شوند، اعطا خواهد شد. بدین ترتیب علاوه بر حمایت از پروژه ها جهت دستیابی به مدیریت پروژه حرفه ای، زمینه شناسایی پروژه های واجد صلاحیت به عنوان الگو برای سایر پروژه ها نیز مهیا می شود و برندگان جایزه مورد توجه عموم قرار گرفته و موفق به کسب شهرت بسیار در داخل و خارج از کشور خود می شوند. آنها می توانند نشان جایزه را در تبلیغات خود مورد استفاده قرار دهند. جایزه ملی مدیریت پروژه ایران به منظور محقق نمودن اهداف زیر اعطا می شود: شناسایی نمونه های برتر مدیریت پروژه در کشور و معرفی آنها؛ حمایت از مدیریت پروژه حرفه ای در راه رسیدن به عملکردی متعالی؛ تشویق و ترغیب تیم های پروژه برای انجام خودارزیابی و شناخت نقاط قوت و زمینه های بهبود؛ ایجاد فضای رقابتی سالم میان تیم های پروژه؛ دریافت گزارش بازخورد جامع از پروژه، نحوه مدیریت و نتایج آن توسط متقاضی.

جهان فولاد سیرجان ابتدا در سال 1388 توسط شرکت توسعه و آبادانی استان کرمان که از شرکت‌های زیر مجموعه صندوق بازنشستگی صنایع مس ایران است تشکیل شد و پس از تغییراتی در سهامداران در حال حاضر 51 درصد سهام آن متعلق به گل‌گهر و 49 درصد متعلق به توسعه و آبادانی استان کرمان است. سرمایه ثبتی این شرکت 960 میلیارد ریال است که توسط سهامداران تأمین شده و این اولین سرمایه‌گذاری بزرگ صندوق بازنشستگی مس در شهرستان سیرجان در عمر 30 ساله خود می‌باشد. در خصوص تأمین سرمایه احداث پروژه کارخانه احیاء هم50 درصدآن توسط سهام‌داران و 50 درصد بقیه توسط بانک تجارت در قالب وام تأمین شده و برای تأمین سرمایه مورد نیاز کارخانه ذوب مجوز استفاده از تسهیلات صندوق توسعه ملی اخذ شده است.

این شرکت در برنامه‌های خود احداث 5 کارخانه را در دستور کار خود دارد. دو کارخانه احیاء یک میلیون تنی، دو کارخانه ذوب و تولید شمش فولادی با ظرفیت هر کدام یک میلیون تن در سال و یک کارخانه نورد و تولید محصولات طویل فولادی به ظرفیت یک میلیون تن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *