بررسی روند تولید جهانی سنگ آهن

 انتظار می رود تولید جهانی سنگ آهن در سالهای آینده شتاب گیرد. موسسه فیچ پیش بینی کرده نرخ رشد جهانی تولید سنگ آهن در سال های ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۵ به طور متوسط ۳٫۶ درصد باشد ، در حالی که در ۵ سال گذشته منفی ۲٫۳ درصد بوده است. به گفته این موسسه تحقیقاتی ، این امر تولید سالانه را تا سال ۲۰۲۵ حدود ۵۷۱ میلیون تن در مقایسه با سال ۲۰۲۰ افزایش می دهد و رشد عرضه عمدتا توسط برزیل و استرالیا خواهد بود.

به گزارش فولاد ایران،   شرکت معدن برزیلی واله برنامه های توسعه تهاجمی دارد ، در حالی که شرکت های استرالیایی ، از جمله بی اچ پی ، ریو تینتو و فورتسکیو ، سودهای فعلی خود را مجددا در افزایش تولید سرمایه گذاری می کنند. این امر به رکودی که از زمانی که قیمت سنگ آهن به پایین ترین حد خود در دهه گذشته رسیده بود یعنی ۵۵ دلار در تن در سال ۲۰۱۵ ، پایان می دهد.

برآورد شده که تولید سنگ آهن در استرالیا به طور متوسط سالانه ۱٫۸ درصد در طول سال های ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۵ افزایش یابد. این موسسه انتظار دارد تولید سنگ آهن چین در ۳ تا ۴ سال آینده افزایش یابد زیرا این کشور برای افزایش خودکفایی و کاهش واردات از استرالیا تلاش می کند. بدین ترتیب پیش بینی شده که تولید تا سال ۲۰۲۵ قبل از اینکه بار دیگر کاهش یابد به ۱٫۰۷ میلیارد تن برسد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *