رشد ساخت و ساز در اندونزی میزان تقاضای فولاد را تا سال ۲۰۲۴ میلادی به ۲۲٫۷ میلیون تن افزایش خواهد داد.

به گزارش معدن نیوز به نقل از وب سایت Hellenic Shipping News رشد ساخت و ساز در اندونزی میزان تقاضای فولاد را تا سال ۲۰۲۴ میلادی به ۲۲٫۷ میلیون تن افزایش خواهد داد. تقاضای فولاد اندونزی در سال ۲۰۱۸ میلادی ۱۵٫۱ میلیون تن بود که با رشد ۵۰٫۳ درصدی به ۲۲٫۷ میلیون تن در سال ۲۰۲۴ میلادی افزایش خواهد یافت.

بخش ساخت و ساز سالانه حدود ۷۸ درصد از مصرف فولاد این کشور را به خود اختصاص داده است که از این میزان ۴۰ درصد به بخش زیرساخت و ۳۸ درصد نیز به سایر بخش ها تعلق دارد.

بخش های تولید و ساخت و ساز رشد اقتصادی پایدار را برای اندونزی به وجود آورده اند. به گونه ای که با نرخ رشد اقتصادی ۵٫۳ درصدی مصرف داخلی فولاد این کشور به ۷ درصد افزایش خواهد یافت. پیش بینی می شود بخش ساخت و ساز اندونزی در سال ۲۰۲۰ میلادی ۵٫۷۲ درصد رشد کند و نرخ رشد اقتصادی نیز بین ۵٫۳ تا۵٫۶ درصد باشد.

طی نیمه نخست سال ۲۰۱۹ میلادی تقاضای محصولات فولادی طویل در اندونزی با رشد ۹٫۷ درصدی به ۲٫۹ میلیون تن افزایش یافت. این در حالی است که طی این مدت تولید داخلی این محصولات نیز با رشد ۱۱٫۳ درصدی به ۲ میلیون تن رسید و واردات این محصول را با افت ۳٫۴ درصدی به یک میلیون تن کاهش داد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *