تقاضای جهانی فولاد رو به رشد

پایگاه خبری فولاد ایران – جدیدترین گزارش انجمن جهانی فولاد حاکی از آن است که تقاضای فولاد امسال ۷ درصد رشد خواهد داشت و به یک میلیارد و ۶۲۲ میلیون تن می رسد. برای سال ۲۰۱۸ نیز برآورد شده این رقم به یک میلیارد و ۶۴۸ میلیون تن برسد  که معادل ۱٫۶ درصد رشد خواهد داشت. به گزارش فولاد ایران،   همچنین قابل ذکر است سال ۲۰۱۶ نیز تقاضای جهانی فولاد رشد یک درصدی داشته ولی سال ۲۰۱۵  حدود ۳ درصد افت نموده بود.

گزارش اخیر این انجمن از چشم انداز کوتاه مدت صنعت فولاد جهان، از عملکرد بهتر کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه خبر داده است البته ترکیه، خاور میانه و افریقای شمالی استثنا بودند.

در حوزه یورو تقاضای فولاد امسال رشد ۲٫۵ درصدی خواهد داشت و سال آینده این رقم ۱٫۴ درصد خواهد بود.  کشورهای حوزه نفتا نیز برای امسال ۴٫۹ درصد و سال آینده ۱٫۲ درصد رشد در تقاضای فولاد خواهند داشت.

امریکای مرکزی و جنوبی سال گذشته  ۱۳٫۵ درصد افت داشته ولی امسال ۲٫۵ درصد رشد و سال ۲۰۱۸ نیز ۴٫۷ درصد بهبود در تقاضا خواهند داشت. در حوزه سی آی اس نیز امسال ۳٫۶ درصد رشد و سال آینده ۳٫۸ درصد افت خواهد داشت ولی سال ۲۰۱۶ معادل ۲٫۷ درصد کاهش تقاضا داشته است.

منبع: platts

ترجمه: م. تابان شمال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *