دکتر پورمند، مدیرعامل میدکو خبر داد / سرمایه گذاری ۱۳ هزار میلیاردی میدکو در کرمان

فرصت امروز: نشست مطبوعاتی مدیرعامل هلدینگ میدکو با حضور اصحاب رسانه در کرمان برگزار شد. در این نشست که به همت روابط عمومی این شرکت و به منظور آشنایی رسانه ها با اقدامات، شرکت ها و پروژه های هلدینگ میدکو در کرمان بود دکتر پورمند ضمن خوشامدگویی به فعالان عرصه رسانه در کرمان گفت: «امیدوارم مجموعه مطالب و پرسش و پاسخ هایی که در این نشست مطرح می شود در توسعه کشور و ثروت آفرینی خصوصا برای اشتغال و تولید در سطح استان و کشور مفید و موثر باشد. اگرچه هلدینگ میدکو در آذرماه سال ۱۳۸۶ با مجوزی از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار با سرمایه یکصد میلیارد تومان تاسیس شد، اما عملا از نیمه دوم سال ۸۷ آغاز به کار کرد و نماد این شرکت با عنوان میدکو در نهم مهرماه ۱۳۹۰ در فرابورس باز می شود.»


پورمند ادامه داد: ترکیب سرمایه گذاری مجموعه میدکو به حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان می رسد که شامل اصل سرمایه گذاری می شود و تاکنون حدود ۱۳ هزار میلیارد تومان در کرمان سرمایه گذاری کردیم و در حال حاضر میدکو از ۱۶ شرکت تابعه و ۳۵ طرح و پروژه تشکیل می شود.
او با یادآوری محورهای ده گانه اقتصاد مقاومتی افزود: «ما اعتقاد داریم میدکو در همه این محورها پیشرو است، اما اهداف کلان ما به صورت کمی این است که در نهایت میدکو به تولید چهاروشش دهم میلیون تن شمش فولاد، ۳میلیون تن آهن اسفنجی، هفت و نیم میلیون تن گندله سنگ آهن، ۸میلیون تن کنستانتره سنگ آهن، یک و دو دهم میلیون تن کک متالوژی، یک و یک دهم میلیون تن ذغال فرآوری شده، ۴۰۰ هزار تن آهک و یونولیت، ۲۴هزار تن فروسیلیس، ۵۰هزار تن مس کاتود، ۱۲ هزار تن لوله مسی و ۵۰۰ مگاوات تولید برق خواهد رسید.»
وی با اشاره به مکان های پروژه های میدکو و اینکه عمده پروژه های این شرکت در کرمان قرار دارد، افزود: «نخستین دلیل انتخاب کرمان به عنوان استانی که بیشترین پروژه های میدکو در آن واقع است، به شعار ما برمی گردد که می گوید «توسعه ما از معدن آغاز می شود».
دکتر پورمند با بیان حجم ۲۰هزار میلیاردی سرمایه گذاری میدکو که شامل اصل سرمایه گذاری و هزینه های مالی است، اضافه کرد: «ما تا به الان ۱۳هزار میلیارد تومان در استان سرمایه گذاری کرده ایم. در حال حاضر میدکو ۱۶شرکت تابعه و ۳۵ طرح و پروژه در حال اجرا دارد که بخشی از آنان تمام شده و تبدیل به کارخانه شده اند که در حال تولید هستند. حدودا ۱۱هزار نفر در طرح ها و پلن های میدکو به صورت استخدامی و پیمانکاری مشغول به کار هستند که در صنعت فولاد هر یک شغل مستقیم ۱۰برابر شغل غیرمستقیم دارد. ما تا به حال ۱۰۰هزار فرصت شغلی ایجاد کرده ایم، ان شاءالله زمانی که پروژه های ما تمام شود بیش از ۱۵هزار نفر اشتغال مستقیم ۱۵۰ هزار نفر اشتغال غیرمستقیم فراهم خواهیم کرد.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *